PŘÍMĚSTSKÝ  TÁBOR  MALÝ  RYBÁŘ

Pondělí - pátek 7:00 - 15:45 hod          Cena: v sekci Příměšťáky

Počet míst na jeden turnus: 16 dětí.
Odborný instruktor: Milan Janda, porybný.
Věk účastníků: 7 - 17 (mladší po předchozím seznámení a konzultaci)
Sraz Malých rybářů je ráno v Podolí v 7:00 hod.
Další místo srazu je na konečné autobusu v Mariánském údolí v Líšni v cca 7:20 hod (nutno nahlásit předem).
Návrat 15:30 hod. Předání dětí u Zukalova mlýna nebo u Sokolovny v Podolí 15:45 (bude vždy předem upřesněno)
Prosím uvádějte, zda již má dítě rybářský lístek či ne.

Náplň:
Děti se učí podle věku a rybářské pokročilosti základní dovednosti rybářského umění. Lovíme na rybníku v Mariánském údolí, u mělčiny. Malé děti a začínající rybáři se učí s bičem, nahazovat, Chytáme u břehu na bič i na těžko. Výuka navazování a rybářských technik. Snídáme a svačíme u vody. Oběd dle počasí u vody nebo v klubovně ve stáji, polední klid.

Odpolední program: teorie, údržba rybářského vybavení, zpracování ryb, hry, jízda na koni, svačina

V případě vhodného počasí jednodenní cyklovýlet, s rybolovem na horním rybníku, objevování přírody, tůněk, vzdálenost dle úrovně malých cyklistů.

15:45 - předání dětí rodičům (nejpozději lze po domluvě v 16:00h - např. se sourozencem z jiného tábora).

V ceně tábora jsou k dispozici biče pro základní seznámení s technikou nahazování i navazování, zakrmení pro lov u břehu. Vlastní vybavení - prosím předem konzultujte vhodnost (doporučíme Vám dle věku a pokročilosti).
V ceně tábora nejsou pruty a náhradní drobný materiál pro pruty.

Přemisťujeme se na kole. Děti musí mít seřízené kolo a cyklistickou helmu! Výbavu si vezou s sebou v batůžku, vyzkoušejte proto před táborem, zda máte vhodně "zabaleno" a dítě na kole cestu zvládne. I s vybavením batůžku Vám poradíme - co vzít. Terén není náročný, jedeme po asfaltu v zóně pro pěší. V případě špatného počasí po předchozí domluvě začínáme až v 8h, přemisťujeme se MHD nebo zůstáváme v areálu a učíme se na "suchu".

Nebojte se vstávání, již po prvním dni u rybníku, zahaleného do oparu, děti pochopí, proč tak brzy, kdy ryby nejvíce berou a malí rybáři budou budit Vás. Než Vám povypráví své zážitky a vy jim přichystáte na talíř úlovek (o ulovené rybičky se děti často podělí), je večer a děti dobrovolně brzy míří do svých pelíšků. A vy máte před sebou několik večerů jen pro sebe :-). Na večery v průběhu tábora jim plánujte pouze brzký spánek nebo alespoň večerní klid před lovem :-). Vstávání brzy ráno ráno a aktivní pohyb u vody je náročný a děti, které chodí spát pozdě jsou pak na rybách unavené.

Pitný režim po celý den zajištěn, oběd dle počasí u rybníku nebo v táboře jako u ostatních běhů. Rybáři si nosí vlastní snídani a svačinky. Podrobnosti a potřebná výbava v propozicích. Máte-li o rybářský tábor zájem, vyplňte následující formulář.

Termín
 
Jméno a příjmení účastníka
Datum narození (měsíc/rok)
Ročník ZŠ/MŠ, popř.název školy
Zkušenost (vyberte)
 
 
 
Bydliště (obec, část obce)
Zdravotní omezení, diety apod
Rybářský lístek ano/ne
Jméno zákonného zástupce
E-mail zákonného zástupce
Telefon zákonného zástupce
Jiné pozn., dotazy
Odkud jste se o nás dozvěděli
 
 
 
 
Souhlasím se zpracováním osobních údajů
 
Vaše osobní údaje zpracováváme dle GDPR.