JEZDECTVÍ ZRAKOVĚ POSTIŽENÝCH

V rámci pravidelných kurzů zařazujeme do hodin zrakově postižené děti i dospělé.

Díky zrakově postiženým členům dochází v našem jezdeckém oddíle k nenásilné inkluzi, která je přínosem nejen pro zdravotně postižené, především zrakově postižené, ale obrovským přínosem pro dětské členy bez zdravotních omezení.

Důležié pro posun v získávání znalostí a dovedností je stabilní skupina s pravidelnou docházkou.

Pro zdravotně postižené členy organizujeme a připravujeme výuku dle potřeb jedince, hobby závody, dovednostní disciplíny s ohledem na typ postižení - s možností poměřit své schopnosti s jezdci bez omezení.

S příchodem zdravotně postižených členů jsme získali mnoho nových zkušeností a kompetencí při společné práci. A především naše děti dostávají při každé společné hodině cenné informace a znalosti nejenom jak pomáhat, ale jak se lépe orientovat při práci s koněm, najednou vidí, které práce nebo pohyby nejsou samozřejmostí, konečně se dívají bez upomínání kam šlapou, jak a kudy vedou koně, co je nad koněm, kde co nechaly ležet, ať už je to kartáč nebo vidle :-).

ZKUSTE TO VE TMĚ!

Jedinečná akce v rámci Solidárního projektu spolupracujícího spolku Envik, na které si na vlastní kůži na různých úkolech vyzkoušíte, jaké to je být chvíli bez pomoci zraku. 
Zajímá Vás, jak asi vnímají svět okolo sebe nevidomí? Co vlastně "vidí", jak se pohybují ve venkovním prostředí, jaké pomůcky jim pomáhají a jak jim můžete pomoci Vy? ZKUSTE TO VE TMĚ.
Máme pro Vás připraveno spoustu zajímavých úkolů a informací.
Akce je určena pro celou rodinu. Pro děti je vše připraveno formou soutěží a her. Pitný režim (pivo, Kofola, voda) zajištěn. Možnost opéci si vlastní špekáčky či cokoli jiného.

Z hygienických důvodů si prosím doneste vlastní šátek nebo škrabošku na oči.

Kdy: 30. 8. 2020 od 15 hodin

Kde: u koní v Podolí u Brna v areálu Na kopci (GPS: 49.1964822N, 16.7247439E)
Autem na parkoviště u Zukalova mlýna v Podolí, odkud Vás již navedou směrovky na místo konání. 

Pěšky ze zastávky Mariánské údolí (autobus č. 55), hezká procházka lesem do Podolí k Zukalovu mlýnu, odkud Vás již povedou směrovky. 
Pěšky ze zastávky Podolí Líšeňská (autobus č. 151) k Zukalovu mlýnu, kde jsou již umístěny ukazatele na místo akce.