PŘÍMĚSTSKÝ TÁBOR JEZDECKÝ

Příměstský tábor u koní pro děti od 5 let (výjimečně od 4 po předchozím seznámení) obsahuje výuku jízdy na koni (dle pokročilosti dítěte), vycházky do přírody, základy péče o koně (čištění, ošetřování, sedlání, krmení...), teorie, posilovací cvičení na koni, práci ze země, polední klid, táborové hry, teorie. Děti si vyzkouší, co je třeba kolem stájí, nač jsou vidle, co je seno a co je sláma apod :-). 

Výuku zajišťují odborní lektoři s praxí práce s koňmi i dětmi. K dispozici máme v současnosti deset koní a poníků vhodných pro pokročilejší jezdce i úplné začátečníky. Helmu a ochranné pomůcky lze zapůjčit. Děti jsou rozděleny do skupinek (podle věku a pokročilosti). Program je přizpůsoben aktuálnímu počasí. Děti nejezdí samotné do přírody, nestarají se samotné o koně a ve volnosti pracují pouze na malé jízdárně pod dohledem zkušeného cvičitele.

Počet míst a koní na jeden turnus: 12 - 14 dětí (2 děti/kůň + rezerva). Děti nemají přiděleného jednoho koně na celý týden. Koně se střídají dle aktuální činnosti, tzn. na jednom se učí klusat, na jiném jde ven na vycházku, malé dítě nedosáhne při čištění na velkého koně, i když je svými chody a povahou vhodný i pro maličké děti apod. Aktuální obsazenost poptávejte mailem. Obsazenost se může změnit po vypršení termínu úhrady záloh. 
Program: Pondělí - pátek 8:00-16:00. Předání dětí ráno lze po předchozí domluvě domluvit individuálně (dříve či později)
V ceně je oběd, celodenní pitný režim.

Ke stažení:  PŘIHLÁŠKA jezdecký tábor
                     Prohlášení o bezinfekčnosti
                     PROPOZICE