ČASTÉ DOTAZY

Náhradní hodiny
mohu si nahradit zaplacenou lekci? Ano. Je třeba se omluvit alespoň den předem, aby hodinu mohli využít ostatní na náhradu
jak probíhají náhrady lekcí? Nabídneme Vám volná místa v jiných termínech :-)
- do kdy můžeme vybrat náhradní termín? V době zaplaceného kurzu.

Prší, jak bude vypadat hodina u koní?
Kurzy mají své pravidelné termíny jako běžné kroužky. Pokud prší, jezdíme na "hale", pokud je extrémní zima, fučí apod, využíváme zázemí vytápěné klubovny. Je spousta teoretických informací, které se jezdec musí naučit, ukázat i mimo ježdění. Probereme teorii, věnujeme více času manipulaci s koněm ve stájích, sedlání, rozebereme jednotlivé části jezdeckého vybavení .... A věřte, že je to opravdu třeba :-)

Mohou u Vás jezdit i malé děti předškolního věku? 
Ano. Malé děti jsou různé, některé vydrží jezdit celou hodinu, jiné po 10 minutách ztrácí pozornost a není schopno jezdit na jízdárně. Řídíme se podle hesla - méně je někdy více. Pak volíme kombinaci výuky základů na kruhovce s vycházkou. Přijďte se podívat, domluvte si jednu hodinu, poznáte naše koně, prostředí a rozhodnete se :-)

Naučí se dítě něco na vycházce s koněm?
Ano. Je to příjemná změna pro dítě i pro koně. Pro děti, které neudrží pozornost je to vítaná změna. A hlavně - každá hodina v sedle se počítá. Je třeba si uvědomit, že začínající jezdec sedí na - živém zvířeti, které se pod ním hýbe - tělo jezdce musí splynout s pohybem koně, a to chce čas. A i při vycházce trénujeme - děti stojí ve třmenech, přechází za pomoci pobídek z jedné strany cesty na druhou, zastavují koně (a to je v přírodě těžší než na uzavřeném pracovišti) apod. Koně vedeme, a tak se jezdec může soustředit na správné držení rukou a nohou, na vodítku i klušeme.

Může jet dítě u Vás na vyjížďku bez vodiče?
Tuto akivitu pro nečleny nerealizujeme. V rámci pravidelných hodin členů oddílu ano, ale podle úrovně jezdce a věku. Není kam spěchat. Je třeba písemný souhlas rodiče.

Chodí děti v kurzech na vyjížďky?
Ano, chodíme ve skupince, v kroku i klusu, koně vedeme na vodítku. Tempo s ohledem na úroveň jezdců.