ČASTÉ DOTAZY

Náhradní hodiny
mohu si nahradit zaplacenou lekci? Ano. Je třeba se omluvit alespoň den předem
a když zavolám až ten den? : To je o domluvě - pokud budou volné náhradní hodiny, tak ano
jak probíhají náhrady lekcí? Nabídneme Vám volná místa v jiných termínech :-)
Snažte se náhradní termíny vybrat v rámci jednoho pololetí.

Prší, jak bude vypadat hodina u koní?
Kurzy mají své pravidelné termíny jako běžné kroužky. Zázemí máme v klubovně. Je spousta informací, které se začínající jezdec musí naučit, spousta věcí, které je třeba si ukázat. V dešti děti mohou koně čistit v boxech, učí se sedlat, rozebereme jednotlivé části jezdeckého vybavení .... A věřte, že je to opravdu třeba :-)

Mohou u Vás jezdit i malé děti předškolního věku? 
Ano. Malé děti jsou různé, některé vydrží jezdit celou hodinu, jiné po 10 minutách ztrácí pozornost a není schopno jezdit na jízdárně. Řídíme se podle hesla - méně je někdy více. Pak volíme kombinaci výuky základů na kruhovce s vycházkou. Přijďte se podívat, domluvte si jednu hodinu, poznáte naše koně, prostředí a rozhodnete se :-)

Naučí se dítě něco na vycházce s koněm?
Ano. Je to příjemná změna pro dítě i pro koně. Pro děti, které neudrží pozornost je to vítaná změna. A hlavně - každá hodina v sedle se počítá. Je třeba si uvědomit, že začínající jezdec sedí na - živém zvířeti, které se pod ním hýbe - tělo jezdce musí splynout s pohybem koně, a to chce čas. A i při vycházce trénujeme - děti stojí ve třmenech, přechází za pomoci pobídek z jedné strany cesty na druhou, zastavují koně (a to je v přírodě těžší než na uzavřeném pracovišti) apod. Koně vedeme, a tak se jezdec může soustředit na správné držení rukou a nohou, na vodítku i klušeme.

Může jet dítě u Vás na vyjížďku bez vodiče?
V rámci individuální hodiny, dle úrovně jezdce volíme formu vyjížďky. Není kam spěchat. Je třeba písemný souhlas rodiče.

Chodí děti v kurzech na vyjížďky?
Ano, chodíme ve skupince, v kroku i klusu, koně vedeme na vodítku. Tempo s ohledem na úroveň jezdců.